Alfa Mist (GB)

Alfa Mist začínal jako producent zaměřenej hlavně na hip-hop a grime. Postupně se ale začal sám učit na piano a pohltil ho svět jazzu a soundtracků k filmům. Z kombinace těchhle hudebních světů vznikl jeho originální zvuk, kterej spojuje melancholicky nadýchanej jazz s alternativním hip-hopem a soulem.

Od vydání svojí debutový desky Antiphon v roce 2017 se Alfa etabloval jako jeden z nejvýraznějších hudebních hlasů Velké Británie. Spolupracoval s muzikanty jako Tom Misch a Jordan Rakei, bubeník Richard Spaven, producent Lester Duval a zpěvačka Emmavie. Alfa nepasuje a asi ani nechce pasovat do konkrétního žánru, protože jeho hudba zahrnuje všechno od hip-hopovejch beatů po produkci pro umělce, jako je rapper Loyle Carner, skládání neoklasických děl pro London Contemporary Orchestra a předělávání skladeb od skladatele Ólafura Arnaldse.

V roce 2021 vydal svoje zatím poslední album Bring Backs a v současné době vede svůj vlastní label Sekito.

Acid Arab (FR)

Před deseti lety se z pařížskýho transkulturního kotle vynořila kapela jako žádná jiná. Francouzsko-alžírskej kolektiv Acid Arab se zrodil, když se setkali Pierre-Yves Casanova, Nicolas Borne, Hervé Carvalho, Guido Minisky a Kenzi Bourras. S jejich opojnou směsí ostrý západní elektronický hudby s východníma zvukama a vokálama se jim postupně podařilo získat a očarovat publikum na festivalech i v klubech po celým světě. A jak by taky ne, když jsou snad jediný svýho žánru! Podle vlastních slov je jejich hlavním cílem vytvořit prostor pro arabskou kulturu ve světě současný elektroniky. Po vydání několika EP na labelu Versatile podepsali smlouvu s Crammed Discs a v roce 2016 vydali skvělý debutový album “Musique de France” následovaný albem “Jdid” v roce 2019. Za poměrně krátkou dobu svýho působení maj za sebou Acid Arab stovky vystoupení ve víc než padesáti zemích na čtyřech kontinentech. Začátkem letošního roku vydali dlouho očekáváný třetí album ” ٣ (Trois)”, který přivezou i na Mladí ladí FEST.

MonoNeon (US)

Americkej baskytarista Dywane Thomas Jr. aka MonoNeon je nepřehlédnutelnej svojí výstřední image a nepřeslechnutelnou hudbou, pro kterou kritici vymysleli označení avant-funk. V říjnu se svým sólovým projektem konečně chystá do Prahy! Rodák z Memphisu a jeden z posledních spolupracovníků Prince má cenu Grammy za účast na albu King’s Disease rappera Nase a sám Flea z Red Hot Chili Peppers ho označil za nejlepšího z baskytaristů. Na jednom z jeho posledních singlů pojmenovaném Quilted! hostoval i král funku George Clinton. Před pár týdny se přihlásil se skvělym albem Jelly Belly Dirty Somebody. Tohle prostě potřebuješ vidět naživo!

Yarah Bravo (SE/DE)

RnB/hip hopová songwriterka a zpěvačka Yarah Bravo vyrůstala ve Švédsku jako dítě bojovníků za svobodu. Jakmile byla dost stará, přestěhovala se do NYC, pak do Londýna a nakonec do Berlína. Před svojí sólovou kariérou působila v projektu One Self u labelu Ninja Tune. Yarah spolupracovala a sdílela podium s interpretama jako jsou Talib Kweli, Manu Chao, Grand Master Flash, Mos Def, De La Soul a další. A jestli vám nestačí ani to, BBC o ní jednou napsalo, že z jejích úst by zněl hluboce a procítěně i nákupní seznam. 

Noah Slee (NZ/DE)

Všestrannej novozélandskej talent Noah Slee je nejen hudebník a skladatel, ale taky producent, výtvarník a režisér. Jeho hudba překračuje všemožný žánrový hranice, míchá tradiční soulový vlivy s elektronickou produkcí, do který začleňuje prvky od future beatů po progresivní RnB. Od roku 2015, kdy se přestěhoval z Aucklandu do Berlína spolupracoval s umělcema jako Jordan Rakei a Shiloh Dynasty. Dej si jeho premiéru v Český republice, before it was cool!

ECHT! (BE)

Belgičani ECHT! maj všichni kořeny v jazzu a do svý hudby míchaj elektroniku a hip-hop. To všechno ale live za použití nástrojů a lidskýho elementu. ECHT! jsou známý svejma výbušnejma live shows, o čemž svědčí i to, že je naši dramaturgové na Mladí ladí fest bookli po tom, co je viděli hrát na showcasu Eurosonic.

Během roku 2020 získala kapela od Red Bull Elektropedia ocenění v soutěži “Fresh on the Scene” a postupně si buduje čím dál větší renomé po celý Evropě. Fun fact! Nikdo z kapely není původem z Bruselu. Baskytarista Federico Pecoraro pochází z Itálie, klávesista Dorian Dumont je z Francie a bubeník Martin Méreau a kytarista Florent Jeunieaux pocházejí z belgickýho Monsu. Zajímavý, ne?

Maria Chiara Argirò (IT/GB)

Maria Chiara Argirò vyrostla na hudbě Thelonious Monka, Milese Davise, Herbieho Hancocka a Björk, který dokonce předskakovala se svojí indie kapelou These New Puritans. Mariina sólová tvorba je křehkej svět tvořenej synťákama, samplama, zefektovaným hlasem a elektronickým rytmem. To nejde popsat… To musíš slyšet!

Metastavy (CZ)

Metastavy. To je, když mluví ten druhej. Ten hlas uvnitř. Poslouchat dál? Nebo ho umlčet? Jemný texty o normálních věcech, kde se i svetr může stát metaforou, podtržený basovou linkou, která se proplítá mezi bicíma. To celý zalitý tónama kláves a syntezátorem. Hravá kombinace neosoulu a lo-fi hip-hopu s popovym nádechem. Skupinu tvoří Anna Hokešová, Nodin Péči, Ashley Abrman a Marek Pach – čtyři lidi ze tří zemí, který se potkali v Praze a v původním uskupení s Ursulou Sereghy v roce 2019 vydali první album Až vyrostu, se kterým byli nominovaný na cenu Vinyla v kategorii Objev roku.

Aid Kid DJ set (CZ)

Miláčka všech pražskejch alt parties a skvělýho producenta Aid Kida asi není moc potřeba představovat. Nicméně… Za pseudonymem Aid Kid se skrejvá muzikant, producent a DJ Ondra Mikula. Po vydání prvních dvou singlů se stal vycházející hvězdou pražský elektronický scény. V minulosti působil jako kytarista v kapele Děti mezi reprákama a byl součástí tvůrčího jádra kapely Zvíře jménem Podzim. Věnuje se i scénický a filmový hudbě a společně se skladatelem a producentem Pjonim je držitelem Českýho lva za hudbu k filmu ArvédNa Mladí ladí FEST vystoupí s originálním DJ setem.

Meowlau x Val (SK)

Slovenský duo Meowlau X Val kombinuje drum’n’bass s popem a jejich songwriting a zvuk zní jako světová produkce. Jejich největší síla je ale hlavně v live shows, což ukázali i na letošním Pohoda Festivalu a teď nás o tom přesvědčej i na Mladí ladí fest 2023!